Bu Coin Gözünüzden Kaçmasın: Steem($STEEM)👀

Merhaba Kripto Para Severler!

Bu hafta “Bu Coin Gözünüzden Kaçmasın!” serimizde Steem — $STEEM’i enine boyuna sizler için inceledik.

👉 Henüz Huobi’ye kaydolmadınız mı? Hemen buradan kaydolun!

Keyifli okumalar!

Bu Coin Gözünüzden Kaçmasın!👀 — $STEEM

Steem Nedir ?

Steem Coin (STEEM), kullanıcıların içerik üreticilerinin içeriklerini paylaşması sonucu ödeme yapılmasına olanak sağlayan kripto paradır. Şu ana kadar bu alanda tek blok zincir projesi olarak bilinen Steem Coin, başta Steemit olmak üzere birçok başarılı projenin temelindeki blok zincir sistemidir.

Steem Coin, sosyal medya platformlarının hiçbir şey yapmadan tüm kazançları almasına tepki olarak oluşturulmuş projedir. Amaçları, sosyal platformlardaki kullanıcıların verilerini kontrol etmeleri ve paylaşmaları karşılığında kripto para kazanmalarını sağlıyor.

Steem Coin, ücretsiz işlemler, ölçeklenebilirlik ve hızlı işlemlere olanak sağlıyor. İnternet sitelerindeki açıklamalarına göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) toplam işlem sayısından daha fazla.

Ayrıca, günümüzde çok sık kullanılan sosyal platformlara rakip olarak oluşturulmuş platformların çoğunlukla kullandığı blok zincir altyapısına ve kripto parasına sahip. Örnek olarak blog platformu Steemit, video platformu DTube ve açık kaynak kodlu projeleri fonlayan Utopian bilinen Steem Coin tabanlı projelerdir.

Sosyal amaçlı bir proje olarak çıkması olarak, Steem tabanlı blog ve yayın platformları üzerinden içerik üreticileri, ürettikleri içeriğin kalitesine göre Steem Coin alarak emeklerinin karşılığını alabilir.

STEEM olarak da bilinen Steem Coin, kripto paralarla birçok benzer özelliğe sahip. STEEM kullanarak işlem yapıp borsalarda diğer kripto paralarla beraber alım satım yapabilirsiniz. Madencilik yapılabilir ama genelde birçok kişi Steem Coin’i bu şekilde kazanmıyor. STEEM’e gelince, platform tarafından içerik üreticilerinin içeriklerinin sergilenmesi ve desteklenmesine bağlı ödeme yapar. Çoğu kripto parayı kazanma yönteminin aksine, platformlarda katılımınıza göre ödeme alıyorsunuz. Platforma ne kadar katılırsanız o kadar para kazanırsınız.

(Coinkolik sitesinden alıntı yapılmıştır.)

Bilmeniz Gerekenler

Kısaltması : STEEM

Piyasadaki Sıralaması : 154
Market Değeri : 368 Milyon Dolar

Mevcut Arz : 370 Milyon
Toplam Arz: 387 Milyon

Steem $STEEM | Teknik Analiz

Kripto Market | $STEEM Analizi

Steem, yeni yılda zincirlerini kıran altcoinlerden biri oldu.

Yeni yıl itibariyle %800 değer kazanan $STEEM, akümülasyon bölgesinden kurtuldu ve şu anda kendine yeni küçük bir akümülasyon bölgesi daha oluşturuyor. Bu orta vade için pozitif yorumlanabilir.

Altcoinler, volatil piyasa koşullarında kendilerine bu tarz alanlar oluşturuyor, oluşturanlar yoluna emin adımlarla devam edebiliyor.

Steem de özellikle 0.77$ ve 1.20$ bölgesini kendine bir hareket alanı olarak belirledi.

Son bir haftada 1.20$ seviyesinden defalarca ret yiyen $STEEM aynı zamanda 0.77$ bölgesinde de destek buldu geçtiğimiz günlerde.

Anlayabileceğimiz gibi bu önemli aralıktan çıkış ve 1.20$ üstündeki günlük kapanışlar Steem’in işine gelecektir.

Orta vadede, Steem için 2.5$ 4.3$ ve 5$ seviyeleri direnç anlamında dikkat çekiyor.

Bitcoin paritesinde 2800 satoshiyi geçebilirse $STEEM’in bu dirençleri kolaylıkla aşabileceğini de söyleyebiliriz.

Birkaç yıllık suskunluğunun Bitcoin paritesinde de bozulması anlamını taşıyacaktır, 2800 satoshinin geçilmesi. Kısa vade için ise 1500 satoshinin üstünde kalabilmesi Steem’in işine gelecektir, destek bölgesi olarak değerlendirilebilir.

Uzun vade için bitcoin paritesindeki bazı kritik direnç seviyeleri:

1-) 11.000 satoshi | 2-) 20.000 satoshi | 3-) 41.000 satoshi


Toplamda baktığımızda güçlü bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz ve destek bölgesi kırılmadan da bu yapısını koruyacağını düşünebiliriz.

Bitcoin paritesinde de zincirlerini kırabilmesi için Bitcoin Dominasyonu’nun 57,5–58 bölgesi altında haftalık kapanışlar yapması da gerekmekte.$STEEM’in haberlerini ve güncellemelerini de takip ederek, araştırmalarımızı çeşitlendirerek karar almamız en doğrusu olacaktır.

Konuştuklarımızın grafikte karşılığı olan değerler olduğunu hatırlatmak isteriz, yatırımcı ve al-satçılara da bu şekilde objektif yaklaşmalarını öneririz.

Bu hafta gözümüzden kaçmasın dediğimiz proje STEEM idi. Önümüzdeki hafta görüşünceye dek trend’de kalın!

Bu yazı Kripto Market tarafından eğitim amacıyla hazırlanmıştır. Yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Risk Hatırlatması:

1. Dijital varlıklarla işlem yapmak, büyük fiyat dalgalanmaları nedeniyle oldukça risklidir. Yatırım yapmadan önce, lütfen dijital varlıkları kullanarak yatırım yapmanın oluşturacağı tüm riskleri tam olarak anlayınız ve kararlarınızı bu doğrultuda veriniz.

2. Huobi Türkiye tarafından paylaşılan duyuru ve bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan bilgiler üzerinden alınan kararlarla doğrudan veya dolaylı olarak yaşanacak herhangi bir kayıptan Huobi sorumlu tutulamaz.

Huobi : www.huobi.com/tr-tr/
Kayıt: www.huobi.com/tr-tr/register/

Sosyal Medya Kanallarımız:

Twitter: https://twitter.com/HuobiTurkiye
Telegram: https://t.me/HuobiTurkiye
Youtube: https://www.youtube.com/c/HuobiT%C3%BCrkiye
Instagram: https://www.instagram.com/huobiturkey/
Reddit: https://www.reddit.com/r/HuobiTurkey/
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/huob...

Dünyanın Önde Gelen Global Dijital Varlık Alım Satım Platformu Huobi Global'in Resmi Türkiye🇹🇷 Medium Hesabı | www.huobi.com/tr-tr

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store